Reikalavimai spaudos failui

Tam, kad kliento sumanyta idėja virstų realiu gaminiu, tenka nueiti ilgą kelią – nuo dizaino paruošimo iki produkto realizavimo.

Pirmoji, itin atsakinga veikla – repro (ikispaustuviniai) darbai, kai klientų grafinio dizaino maketai paruošiami gamybai: parenkamos tinkamos medžiagos ir technologijos.

Atmintinė ruošiantiems spaudai:

Bylų formatas: PDF (Adobe PDF Preset: Illustrator Default), AI, EPS, CDR. Tekstai turi būti paversti kreivėmis. Importuota grafika įtraukta į publikaciją arba pateikiama atskirai.

Bukletai, brošiūros, lankstukai. Pateikimas PDF/X-3, dydis 1:1, užleidimai už lapo ribų (2 mm).

Pakuotės: PDF (PDF tik Adobe Illustrator, išsaugant jį su opcijų rinkiniu „Illustrator default“), AI, EPS, CDR. Konstrukcinis maketas (dežutė, įmautė ir panašaus pobūdžio darbai, kurių gamybos procese bus atliekamas bigavimas, kirtimas, konstrukcijos klijavimas ir t. t.) negali būti pateikiamas leidybai skirtose programose, tokiose kaip Adobe Indesign ar QuarkXpress arba iš jų išeksportuotuose PDF ar EPS formatuose. Atskiruose sluoksniuose nurodoma – kirtimo peilis, lakavimo vietos, kongrevas, folija. Šie objektai turi būti nuspalvinti atskira (spot) spalva (pageidautina, kad spalvos pavadinimas atspindėtų atitinkamą operaciją, pvz., „kirtimas“, „kongrevas“, „aukso folija“ ir t. t.). Kirtimo peilis naudojamas tik galutinis, pateiktas mūsų įmonės konstruktoriaus. Dydis 1:1. Užleidimai 2 mm.

Etiketės. Pateikimas toks pat kaip pakuotės.
Jei etiketė arba pakuotė ruošiama metalizuotam popieriui, būtina nurodyti balto „pado“ (grunto) vietas. „Padas“ įskaičuojamas į spalvų skaičių.

Grafikos kokybė: importuotos į maketą rastrinės grafikos (CMYK, „Grayscale“) rezoliucija turi būti ne mažesnė nei 300 DPI, „Bitmap“ – apie 1200 DPI.

Spalvų korekcijos profilis: „Fogra39“. Bendras dažų padengimas negali viršyti 260 proc. ofsetiniam popieriui (Uncoated) arba 350 proc. kreidiniam popieriui (Coated).

Taško išsiplėtimas (Dot Gain): 20 proc. ofsetiniam popieriui (Uncoated) arba 9 proc. kreidiniam popieriui (Coated).

Naudingi patarimai Jums.

  • Smulkūs objektai ar tekstai, nudažyti juoda spalva (0C 0M 0Y 100B) turi turėti aktyvų atributą „overprint“ (arba „multiple“).
  • Jei gaminys bus stačiakampio ar kvadrato formos, maketo išmatavimai (Page setup) turi atitikti apipjautą formatą. Užlaidos (bleed) apipjovimui turi būti ne mažesnes kaip 2 mm.
  • Kartotiniams maketams prašytume nurodyti padarytus pakeitimus, kad nereikėtų perdarinėti viso maketo (jei pakeitimai yra neradikalūs).
  • Nuolatiniams klientams ir pasikartojantiems produktams reikėtų sudaryti sutartinę identifikavimo sistemą, kurioje atsispindėtų produkto kodas ir maketo versijos numeris.
  • Maketo versijos numeris keičiamas kiekvieno pataisymo metu. Pageidautina, kad visus pataisymus atliktų dizaino agentūra, pateikianti maketus. Taip išvengtume rizikos, kad į gamybą pateks negalutinės versijos maketas.
  • Visada esame atviri diskusijoms ir pasiūlymams, kurie stiprina bendradarbiavimo pamatus ir efektyviai daro įtaką bendro darbo rezultatams.

UAB „Trustpack“ Repro padalinio kolektyvas